خرید انواع تیر دروازه از اسپاد

شرکت اسپاد تولید کننده انواع تیر دروازه فوتبال و فوتسال میباشد.اگر به دنبال خرید دروازه فوتبال یا فوتسال هستید با اسپاد تماس بگیرید و ضمن مشاوره با کارشناسان، سفارش خود را ثبت نمایید.

خرید دروازه فوتبال
قیمت دروازه فوتسال

خرید دروازه فوتبال

ورزش فوتبال به قدری در میان مردم جهان محبوب بوده و هست که می‌توان آن را یکی از تاثیرگذارترین ورزش‌ها در حوزه اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دانست. خیلی از ما، عاشق بازی فوتبال هستیم یا حداقل از تماشای مسابقات فوتبال لذت می‌بریم و البته خیلی‌ها هم مدعی هستیم که این ورزش را به خوبی می‌شناسیم و از قوانین و روش بازی و … آن اطلاع داریم.

اندازه تیر دروازه فوتبال، یکی از فاکتور‌های مهم در فوتبال محسوب می‌شود که براساس گروه سنی بازیکنان متغیر است. اگر اندازه تیر دروازه فوتبال چمنی، با بازیکنان مطابقت نداشته باشد، در اینصورت یک مزیت ناعادلانه برای برخی ایجاد می‌شود. عامل دیگری که اندازه تیر دروازه فوتبال را تعیین می‌کند، اندازه زمین بازی است. برای مثال، اندازه دروازه در یک بازی فوتبال کامل (۲۲ نفره بزرگسالان) با اندازه دروازه در بازی فوتبال ۲۲ نفره، اما در گروه سنی جوان‌تر متفاوت است.

اندازه دروازه فوتبال براساس استانداردهای فیفا به شرح زیر است:

  • دروازه باید در مرکز خط دروازه قرار بگیرد.
  • دروازه شامل دو تیر عمودی در دو طرف است که هر یک با پرچم گوشه زمین به یک اندازه فاصله دارند. این دو تیر توسط تیری افقی به یکدیگر متصل می‌شوند. تیر دروازه باید از جنس چوب، فلز یا سایر متریال مورد تایید فیفا باشد. سطح مقطع آن‌ها دایره‌ای، بیضوی یا مربعی است و نباید برای بازیکنان خطری داشته باشند.
  • فاصله بین دو تیر عمودی (طول دروازه) باید ۷.۳۲ متر و فاصله تیر افقی تا زمین (ارتفاع دروازه) باید ۲.۴۴ متر باشد.
  • موقعیت قرار گیری تیر‌های دروازه و خط دروازه باید به شکل زیر باشد.
  • اگر مقطع تیر عمودی دروازه مانند تصویر زیر، مربعی باشد، هر وجه تیر عمودی، باید عمود بر خط دروازه قرار بگیرد. تیر افقی نیز باید موازی با سطح زمین باشد.
خرید دروازه فوتبال

ابعاد دروازه فوتبال

قیمت دروازه فوتبال بزرگ

برای اطلاع از قیمت دروازه فوتبال بزرگ میتوانید با اسپاد تماس بگیرید و پس از مشاوره با کارشناسان مجرب اقدام به خرید نمایید.

خرید دروازه فوتسال

فوتسال، یک نسخه فوتبال با مقیاس کوچکتر است که در سالن و توسط دو تیم ۵ نفری بازی می‌شود؛ بنابراین طبیعی است که اندازه دروازه فوتبال چمنی با فوتبال سالنی یا همان فوتسال متفاوت باشد.

بر این اساس، اندازه استاندارد دروازه فوتسال ۲ متر در ۳ متر است. دیگر تفاوت دروازه فوتسال با فوتبال مربوط به رنگ آن می‌شود، در فوتسال رنگ تیر‌ها حتما باید با رنگ زمین متفاوت باشد. دروازه فوتبال همچون دروازه فوتبال، از دو تیر عمودی و یک تیر افقی تشکیل شده است و در قسمت پشتی آن نیز یک تور نصب می‌شود. ویژگی‌های تیر‌ها درست مانند بازی فوتبال است و باید کاملا برای بازیکنان ایمن باشد.

فوتسال جزو بازی‌های رسمی فیفا محسوب می‌شود که می‌توان آن را نسخه‌ کوچک فوتبال دانست که در فضای سرپوشیده بازی می‌شود. در این بازی دو تیم ۵ نفره با یک توپ، زمین و دو دروازه با یکدیگر رقابت می‌کنند. در این مطلب به ویژگی‌ها و اندازه دروازه فوتسال طبق استاندارد‌های فیفا خواهیم پرداخت.
ورزش فوتسال در سال ۱۹۳۰ میلادی در کشور اروگوئه شکل گرفت و خیلی زود در میان اهالی آمریکای جنوبی رواج یافت. اولین بار در سال ۱۹۶۵ میلادی، یک رقابت بین المللی فوتسال زیر نظر فیفا صورت گرفت.

فوتسال ورزشی با توپ شبیه فوتبال است که در محوطه کوچکتر انجام می شود و بخاطر فضای کمتر دارای تحرک بیشتر است. فوتسال با داشتن تحرک بیشتر به نوعی فوتبالی سرعتی است با پیش نیازهای اختصاصی از جمله تکنیکهای پایه، تاکتیک ها، چرخشها که زیر مجموعه سیستم بازی  فوتسال است و انواع سیستمهای دفاعی فوتسال که یا براساس سیستم حمله حریف اتخاذ می شود و یا سیستم دفاعی واحدی که برای مقابله با انواع سیستم حمله اتخاذ می گردد که مبتنی بر دفاع از فضاست.

خرید دروازه فوتسال

دروازه فوتسال

قیمت تیر دروازه فوتسال

اگر به دنبال اطلاع از قیمت تیر دروازه فوتسال هستید میتوانید با اسپاد تماس بگیرید و پس از مشاوره اقدام به خرید نمایید.