صندلی پلاستیکی استادیومی

اسپاد همچنین تولید کننده و توزیع کننده صندلی پلاستیکی استادیومی در ایران می‌باشد.برای اطلاع از قیمت صندلی پلاستیکی استادیومی با اسپاد تماس بگیرید و ضمن مشاوره با کارشناسان مجرب ما سفارش محصول خود را ثبت نمایید.

فروش صندلی استادیومی اسپاد در طرح و رنگ‌های متفاوت

صندلی پلاستیکی استادیومی یکی از مهمترین اجزای هر مکان ورزشی است، خواه یک استادیوم سرپوشیده و خواه یک استادیوم روباز باشد. جمعیت بخشی جدایی‌ناپذیر از یک استادیوم ورزشی است، بازی‌هایی که در دوران کرونا بدون حضور تماشاگران برگزار شدند، به خوبی نشان می‌دهند که جمعیت چه تاثیر مهمی در حال و هوای یک مسابقه ورزشی ایجاد می‌کند. تماشاگران به دلیل نقش بی‌بدیلی که بر یک رویداد ورزشی دارند، یار دوازدهم نامیده می‌شوند.

قطعاً تماشاگرانی که تا این اندازه بر یک رویداد ورزشی تاثیر می‌گذارند، به مکانی مناسب برای نشستن نیز نیاز دارند. تماشاگران ساعت‌های طولانی در یک ورزشگاه حضور دارند و نمی‌توان از آنها انتظار داشت که روی صندلی‌های نامناسب، باریک و سخت بنیشنند. تماشاگران مسابقات ورزشی خواهان سهولت و راحتی هستند، متصدیان ورزش نیز این را به خوبی می‌دانند؛ هزینه‌های هنگفتی که برای ساخت ورزشگاه‌ها صرف می‌شود گواهی بر این ادعا است. هر چند راحتی تماشاگر در یک ورزشگاه به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما یکی از مهمترین مواردی که مستقیماً بر تجربه تماشاگر تاثیر می‌گذارد، صندلی پلاستیکی استادیومی است.

انواع صندلی پلاستیکی استادیومی

با وجود اینکه با گفتن نام استادیوم خیلی‌ها به یاد ورزشگاه آزادی می‌افتند، اما مکان‌های ورزشی تنها به استادیوم‌های روباز محدود نمی‌شوند. استادیوم‌های سرپوشیده، پیست‌های دومیدانی، مراکز تفریحی، مراکز آبی و غیره هر کدام دارای شرایط متفاوتی هستند. در هنگام انتخاب نوع صندلی پلاستیکی استادیومی برای یک ورزشگاه باید به ظرفیت ورزشگاه، نوع کاربری ورزشگاه و تماشاگرانی که معمولاً در چنین ورزشگاه‌هایی حضور پیدا می‌کنند، توجه کرد. اما در هر صورت راحتی و آسایش تماشاگران، باید اولین عامل مهم در هنگام خرید صندلی پلاستیکی استادیومی باشد.

صندلی‌های پلاستیکی استادیومی در حالت کلی به سه نوع صندلی استادیومی بدون پشتی، صندلی استادیومی پشتی‌دار و صندلی استادیومی تاشو دسته‌بندی می‌شوند.

صندلی پلاستیکی استادیومی بدون پشتی

صندلی استادیومی بدون پشتی نوعی از صندلی تماشاچی استادیومی است که همان گونه که از نامش پیداست، فاقد پشتی صندلی است. صندلی استادیومی بدون پشتی برای ورزشگاه‌هایی مناسب است که فاصله بین ردیف صندلی‌ها کم است، زیرا اگر صندلی‌های این ورزشگاه‌ها پشتی‌دار باشند، رفت و آمد تماشاگران در بین ردیف صندلی‌ها بسیار سخت می‌شود. به همین دلیل در چنین ورزشگاه‌هایی از صندلی استادیومی بدون پشتی استفاده می‌شود. در ضمن صندلی ورزشکاران نیز اکثراً بدون پشتی است، زیرا ورزشکار تنها مدت کوتاهی بر روی آنها می‌نشیند. اما عدم وجود پشتی در این نوع از صندلی ورزشگاهی، مانع از راحتی آنها نمی‌شود؛ زیرا صندلی‌های استادیومی بدون پشتی نیز براساس ساختار بدن انسان ساخته شده و به گونه‌ای طراحی می‌شوند که فرد در هنگام نشستن بر روی آنها، احساس راحتی کند.

صندلی پلاستیکی استادیومی پشتی‌دار

صندلی استادیومی پشتی‌دار نوعی دیگر از صندلی تماشاچی استادیومی است که دارای پشتی می‌باشد. به همین دلیل نشستن بر روی این نوع از صندلی ورزشگاهی راحت‌تر است. در هنگام طراحی و ساخت صندلی استادیومی پشتی‌دار نیز باید به استانداردهای ارگونومیک بسیاری، دقت شود. یک صندلی پلاستیکی استادیومی پشتی‌دار باید به گونه‌ای طراحی شود که فرد بتواند راحت روی آن نشسته و به پشتی صندلی تکیه دهد. صندلی‌های استادیومی پشتی‌دار معمولاً هم در ورزشگاه‌های سرپوشیده و هم در ورزشگاه‌های روباز نصب می‌شوند و برای نصب شدن به شاسی نیاز دارند.

صندلی پلاستیکی استادیومی تاشو

هر چند صندلی‌های تاشو بیشتر مختص سینماها و سالن‌های تئاتر هستند، اما گاهاً در ورزشگاه‌ها نیز از صندلی‌های پلاستیکی تماشاچی تاشو استفاده می‌شود. این صندلی‌ها نیز باید به صورت ارگونومیک طراحی شوند و دارای پایه‌ها و ساختار محکمی باشند، زیرا این صندلی‌ها در طول عمر مفید خود هزاران بار باز و بسته می‌شوند.

ویژگی‌های صندلی پلاستیکی استادیومی

در هنگام خرید صندلی پلاستیکی استادیومی، صرف نظر از ابعاد ورزشگاه باید به موارد مختلفی دقت کرد که در ادامه درباره آنها صحبت خواهیم کرد:

جنس صندلی ورزشگاهی

اکثر انواع صندلی‌های ورزشگاهی به دلیل ماهیت مکان‌های ورزشی، از مواد پلاستیکی ساخته می‌شوند. پروپیلن استاندارد و گرید بالا، یکی از بهترین انواع مواد اولیه برای ساخت صندلی پلاستیکی تماشاچی است. در ضمن باید توجه داشته باشید که صندلی پلاستیکی استادیومی حتماً باید از مواد درجه یک ساخته شده باشد، وگرنه دوام آن به شکل قابل توجهی پایین می‌آید.

مقاومت در برابر فشار و وزن زیاد

ورزشگاه‌ها معمولاً مکانی برای تخلیه هیجان افراد هستند. بالا و پایین پریدن تماشاچیان در حین تماشای بازی و در هنگام برنده شدن تیم یا ورزشکار مورد علاقه آنها، چیزی طبیعی است. به همین دلیل صندلی‌های ورزشگاهی باید به گونه‌ای ساخته شوند که در برابر فشار و وزن زیاد، مقاوم باشند. از این رو نه تنها جنس مواد اولیه در هنگام خرید صندلی تماشاچی اهمیت دارد، بلکه ضخامت و ساختار مناسب صندلی نیز از دیگر عواملی است که باید در هنگام خرید صندلی تماشاچی به آنها توجه شود.

طراحی ارگونومیک

هدف از نصب صندلی استادیومی، نشستن تماشاگران بر روی آنها است. به همین دلیل طراحی صندلی‌های استادیومی براساس ارگونومی بدن انسان بسیار مهم است. اگر صندلی پلاستیکی تماشاچی راحت نباشد، فرد پس از مدتی خسته می‌شود و ناخودآگاه سعی می‌‎کند جابجا شود؛ به همین دلیل گاهی اوقات راحت نبودن صندلی استادیومی ممکن است منجر به ایجاد تنش بین تماشاچیان شود.

عدم تغییر رنگ در برابر نور خورشید

چنین موردی به خصوص در استادیوم‌های سرباز بسیار اهمیت پیدا می‌کند. جنس مواد اولیه پلاستیکی و رنگهای مورد استفاده، باید از مواد مرغوب و درجه یک باشند تا در برابر نور خورشید، دچار تغییر رنگ و رنگ‌پریدگی نشوند.

دوام بالا

دوام بالای صندلی‌های استادیومی نیز نقش مهمی در انتخاب آنها دارد، خرید صندلی پلاستیکی تماشاچی از یک تولیدکننده صندلی استادیومی معتبر مانند اسپاد که علاوه بر رعایت استانداردها، حاضر به تضمین کیفیت محصولات خود باشد؛ در این گونه موارد توصیه می‌شود.

قیمت صندلی پلاستیکی ورزشگاهی

قیمت صندلی ورزشگاهی به عوامل مختلفی چون نوع و درجه پلاستیک صندلی استادیومی، ساختار و نحوه ساخت صندلی تماشاچی، ابعاد صندلی تماشاچی و نوع صندلی تماشاچی بستگی دارد. به عنوان مثال قیمت صندلی تماشاچی پشتی‌دار یا صندلی تماشاچی تاشو به دلیل ساختار متفاوت آنها با قیمت صندلی تماشاچی بدون پشتی یکی نیست. دوام و کیفیت نیز نقش مهمی در قیمت صندلی پلاستیکی ورزشگاهی بازی می‌کند. در ضمن صندلی پلاستیکی ورزشگاهی باید استاندارد باشد، از این رو استاندارد بودن صندلی استادیومی از دیگر عوامل مهمی است که باید در هنگام بررسی قیمت صندلی تماشاچی، به آن توجه کرد.

خرید صندلی تماشاچی

همان طور که مشاهده کردید عوامل مختلفی بر روی قیمت صندلی تماشاچی و مناسب بودن آن تاثیر می‌گذارند. به همین دلیل بهتر است صندلی استادیومی از یک تولیدکننده صندلی استادیومی معتبر خریداری شود. سهند پلاستیک تولیدکننده انواع صندلی‌های پلاستیکی استادیومی است و طی 20 سال فعالیت خود، همواره باکیفیت‌ترین و مناسب‌ترین محصولات را به بازار عرضه کرده است.

اسپاد علاوه بر تجربه موفق در تولید انواع کفپوش های ورزشی، به دلیل استفاده از مواد اولیه استاندارد و باکیفیت و دستگاه‌ها و تکنولوژی روز، رضایت مشتری را سرلوحه اهداف خود قرار داده است. اسپاد در فضایی بالغ بر 8000 مترمربع انواع محصولات پلاستیکی از جمله انواع صندلی‌های ورزشگاهی ، سبد پلاستیکی ، پالت پلاستیکی و باکس پالت را با مناسب‌ترین قیمت به بازار عرضه می‌کند. از این رو خرید صندلی تماشاچی از اسپاد، موجبات آسایش تماشاگران و خاطرجمعی شما را فراهم می‌کند.