یکی از پوشش های مناسب برای کاور کردن کف سالن ها و اتاق ها، استفاده از کفپوش ها می باشد که جلوه ای فوق العاده به فضای مورد نظر شما می دهد. در زمان انتخاب کفپوش علاوه بر توجه به کیفیت و جنس کفپوش ها باید رنگ آن ها را نیز در نظر بگیریم. بی توجهی به انتخاب درست رنگ کفپوش باعث می شود تا نا هماهنگی هایی در محیط مورد نظر ما رخ بدهد و از زیبایی های آن کاسته شود. لذا به همین خاطر در کنار تاکیدی که بر کیفیت و جنس این کفپوش ها وجود دارد باید به رنگ آن ها نیز توجه کرد. برای جلوگیری از انتخاب اشتباه شما در زمان خرید کفپوش در ادامه مطالبی با عنوان راهنمای انتخاب رنگ کفپوش  و دیگر موارد مرتبط برای شما عزیزان در محیط های گوناگون آورده شده است که با مطالعه آن می توانید بهترین انتخاب را کنید و از انتخاب خود کمال رضایت را داشته باشید.

انتخاب بهترین رنگ برای کفپوش سالن نشیمن

سالن نشیمن یا پذیرایی یکی از مهم ترین بخش های هر خانه ای می باشد و به همین خاطر انتخاب یک رنگ کفپوش مناسب برای آن اهمیت پیدا می کند. یکی دیگر از دلایلی که نشان دهنده اهمیت انتخاب رنگ کفپوش سالن نشیمن است، این است که بخش زیادی از خانه مربوط به سالن نشیمن است و انتخاب رنگ مناسب باعث بزرگتر دیده شدن این مکان و همچنین زیبایی دو چندان آن می شود. در این راهنمای انتخاب رنگ کفپوش برای سالن نشیمن پیشنهاد ما انتخاب رنگ هایی است که با دکوراسیون و وسایل موجود در سالن شما هماهنگی و همخوانی داشته باشد.

کفپوش سالن نشیمن

کفپوش سالن نشیمن

همچنین در زمان انتخاب کفپوش سالن نشیمن به این نکته دقت کنید که جنس کفپوش انتخابی شما برای سالن نشیمن با اتاق ها و بخش های دیگر خانه متفاوت نباشد. همچنین حواستان به میزان ارتفاع کف تا سقف سالن دقت کنید تا با انتخاب رنگی مناسب از به چشم آمدن ایراد های موجود در ساخت ساختمان جلوگیری کنید. اگر رنگ کفپوش که انتخاب می کنید تیره است توصیه می شود تا سقف شما دارای رنگ روشنی باشد تا جلوه بی نظیری به سالن نشیمن شما ببخشد.

اگر سبک خاصی را برای دکوراسیون خانه خود انتخاب کرده اید نیز باید با توجه به آن رنگ کفپوش را انتخاب کنید. شما می توانید با توجه به مطالب بیان شده در این راهنمای گزینش رنگ کفپوش، بهترین رنگ را برای سالن پذیرایی خود انتخاب کنید.

انتخاب رنگ کفپوش مناسب برای اتاق خواب

از دیگر مکان ها که انتخاب رنگ کفپوش آن باید با توجه به نکاتی صورت پذیرد، اتاق های خواب می باشند. با توجه به گزینه های پیشنهادی در راهنمای انتخاب رنگ کفپوش، رنگ کفپوش ها در این قسمت از خانه باید با توجه به رنگ وسایل اتاق خواب شما انتخاب شوند. اگر وسایل شما دارای رنگ های خنثی می باشند شما می توانید کفپوش هایی با رنگ تیره را خریداری کنید.

انتخاب رنگ کفپوش مناسب برای اتاق خواب

انتخاب رنگ کفپوش مناسب برای اتاق خواب

البته پیش از آن باید رنگ سقف اتاق خواب را روشن کنید تا توازن و هارمونی رنگ ها در اتاق بهم نخورد. به صورت کلی انتخاب کفپوش هایی با رنگ تیره برای اتاق خواب های کوچک پیشنهاد نمی شود و باید از رنگ های روشن تری استفاده کنید تا با ایجاد خطای دید اتاق شما را بزرگ تر نشان بدهد. رنگ های تیره اتاق را دلگیر و تاریک می کند و به همین خاطر اتاق کوچک تر دیده می شود در حالی که استفاده از رنگ های روشن و طبیعی اتاق شما را دل باز و بزرگ تر نشان می دهد. شما با کمک گرفتن از مطالب قید شده در راهنمای انتخاب رنگ کفپوشبه راحتی می توانید رنگ مناسب را پیدا کنید و آن را به کار ببرید.

انتخاب رنگ کفپوش مناسب برای آشپزخونه

برای خرید کفپوش هایی که قرار است در داخل آشپزخانه به کار بروند دقت بیشتری باید کرد و این کار را باید با وسواس بیشتری انجام داد. بزرگ بودن آشپزخونه دست ما را در انتخاب باز گذاشته است و می توانیم با در نظر گرفتن نکات بیان شده در راهنمای انتخاب رنگ کفپوش  رنگ مناسب و دلخواه خود را انتخاب کنیم. اما در مورد آشپزخانه های کوچک و نقلی محدودیت هایی وجود دارد. در آشپزخانه های کوچک توصیه می شود از رنگ های تیره استفاده نشود زیرا آن محیط را کوچک تر نشان می دهد.

انتخاب رنگ کفپوش مناسب برای آشپزخونه

انتخاب رنگ کفپوش مناسب برای آشپزخونه

درست است که رنگ های تیره جلوه ای بی نظیر به محیط می بخشند اما انتخاب چندین رنگ تیره در کنار هم کار چندان جالبی نیست و نه تنها جلوه ای به آن مکان نمی بخشد، بلکه باعث زشت به نظر رسیدن آنجا می شود. به همین خاطر اگر درب های کابینت دارای رنگی تیره است برای کفپوش استفاده از رنگ های روشن توصیه می شود. در راهنمای انتخاب رنگ کفپوش  بیان شده که ایجاد تضاد در این محیط و در میان وسایل به کار رفته در این فضا همچون کابینت و کفپوش ها می تواند بر زیبایی این بخش از خانه شما بیافزاید.

نکاتی در رابطه با رنگ کفپوش مکان های مختلف

در راهنمای انتخاب رنگ کفپوش  بیان شده است که به علت تاثیر رنگ ها در زیبا تر به نظر رسیدن هر مکانی، انتخاب رنگ کفپوش ها بسیار اهمیت پیدا می کند و باید با دقت این کار را انجام داد زیرا تعویض آن ها به راحتی تعویض دیگر وسایل نیست و با سختی هایی همراه است. در رابطه با انتخاب کفپوش مناسب درون منزل به طور مفصلی صحبت کردیم اما برای فضا های عمومی از کفپوش هایی با ماندگاری و مقاومت بیشتر استفاده می شود. این کار به علت وجود رفت و آمد زیاد در این مکان ها است.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم مطالبی را با توجه به راهنمای انتخاب رنگ کفپوش  برای شما بیان کنیم و شما را در انتخاب رنگ کفپوش مناسب برای هر مکانی یاری دهیم. امیدواریم که توانسته باشیم در این زمینه به شما کمک کرده و از نگرانی های شما در این زمینه کاسته باشیم. از همراهی شما تا پایان این مقاله و زمانی که صرف خواندن نکاتی از راهنمای انتخاب رنگ کفپوش کرده اید ، بسیار سپاسگزاریم.

5/5 - (1 امتیاز)

گروه تولید محتوای اسپادمشاهده نوشته ها

گروه تولید محتوای اسپاد از کارشناسان مجرب حوزه تولید محتوا در مورد کفپوش PVC مخصوص سالن های ورزشی و اماکن پرتردد تشکیل شده است.اگر سوالی برایتان پیش آمد، میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و ضمن مشاوره از خدمات و محصولات اسپاد استفاده نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *