در این مقاله از اسپاد درباره نحوه شستشوی کفپوش پی وی سی و لاستیکی صحبت میکنیم و نکات جالبی در این باره با شما در میان می‌گذاریم.با ادامه مقاله از اسپاد همراه باشید.

نحوه شستشوی کفپوش پی وی سی و لاستیکی

همان طور که‌ می دانید سالن های ورزشی از جمله محیط هایی هستند که اغلب افراد مراجعه کننده به آن ها جوانان و ورزشکاران می باشند و بنابراین بسیار مهم است که یک سالن ورزشی علاوه بر اینکه امکانات لازم را داشته باشد، ظاهری بسیار تمیز را نیز دارا باشد که بتوانید هم رضایت افرادی که در این سالن ها فعالیت دارند و هم افراد و مراجعین جدید را جلب و جذب کنید. پس می توان گفت که نحوه شستشوی کفپوش ورزشی اهمیت زیادی دارد و به همین دلیل شما باید بتوانید تمامی نکات مربوط به نحوه شستشوی کفپوش سالن ورزشی را یاد بگیرید.

به طور کلی برای شستشوی کفپوش سالن ورزشی همانند کفپوش پی وی سی و یا پلاستیکی می توانید از مواد شوینده مختلفی استفاده کنید برای مثال می توانید آب و کف مایع ظرفشویی را به کار ببرید و یا اینکه از سایر شوینده های کفپوش های سالن ورزشی که در بازار موجود هستند استفاده کنید. شوینده کفپوش در واقع یک مایع است که پس از مخلوط کردن آن با آب کف می کند و می تواند علاوه بر تمیزی زیبایی خاصی را به کفپوش سالن اضافه کند. همچنین شما می توانید یک نوع شوینده را خود در خانه درست کنید و از آن استفاده کنید که در ادامه این مقاله آن را برای شما شرح خواهیم داد.

البته این نکته را نیز لازم است ذکر کنیم که در صورت خرید هر نوع مواد شوینده، ابتدا آن را در یک گوشه سالن استفاده کنید و اگر هیچ آسیبی به کفپوش نرساند می توانید اقدام به شستشوی سالن ورزشی کنید. در ادامه این مقاله ترفندها، نکات و مراحل تمیز کردن کفپوش پی وی سی و پلاستیکی را برای شما معرفی خواهیم کرد، پس تا انتها با همراه باشید.

نحوه شستشوی کفپوش پی وی سی و لاستیکی

تمیز کردن کفپوش پی وی سی

یکی از کفپوش های بسیار پرکاربرد می توان به کفپوش پی وی سی اشاره کرد و همان طور که گفتیم از آن جایی که در سالن ورزشی به کار می رود مهم است که به نحو احسن اقدام به تمیز کردن آن کنید. در ادامه با ما همرا باشید تا مراحل مختلف تمیز کردن کفپوش پی وی سی را برای شما توضیح دهیم.

۱. در ابتدا باید سطح کفپوش را جارو کنید. می توانید از جارو برقی مکنده و خشک استفاده کنید و دقت کنید که به خوبی تمام گرد و غبار روی کفپوش را تمیز کرده باشید. از آن جایی که سالن های ورزشی عمدتا بزرگ هستند از یک گوشه شروع کنید و به ترتیب به دیگر قسمت های سالن بروید تا جایی را از دست ندهید. گرد و خاک به مرور زمان می تواند درخشان بودن کفپوش سالن را از بین ببرد. بنابراین این اولین مرحله تمیز کردن کفپوش پی وی سی است که حتما باید به انجام آن دقت کنید.

۲. پس از اینکه مرحله اول تمیز کردن کفپوش پی وی سی را به خوبی انجام دادید وقت آن است که از یک مایع تمیز کننده استفاده کنید. همان طور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره کردیم می توانید از مایع های مختلفی استفاده کنید برای مثال می توانید مایع شوینده کفپوش را از مخلوط کردن آب و مایع ظرفشویی درست کنید که بهتر است آب گرم را استفاده کنید. البته دقت کنید که نیازی نیست بیش از حد مایع ظرفشویی به کار ببرید.

۳. پس از اینکه کفپوش را با مخلوط گفته شده تمیز کردید باید اجازه دهید کفپوش خشک شود. همچنین نیازی برای به کار بردن حوله، پارچه و مواردی از این قبیل برای خشک کردن کفپوش پی وی سی پس از شستشو ندارید و بهتر است که اجازه دهید با گذشت زمان خشک شود.

پس از این مراحل ساده گفته شده شما به راحتی اقدام به تمیز کردن کفپوش پی وی سی سالن ورزشی خود کرده اید اما لازم است در انتها به چند نکته مهم اشاره کنیم.

  • دقت کنید که برای تمیز کردن کفپوش پی وی سی بهتر است که از مواد شوینده قوی استفاده نکنید چرا برخی از مواد شوینده های قوی می تواند باعث خوردگی و یا نرم و ضعیف شدن کف شود. با وجود اینکه کفپوش پی وی سی دارای مقاومت بسیار خوبی است اما اگر که از یک شوینده بسیار قوی برای مدتی طولانی استفاده کنید می تواند باعث خراب شدن کفپوش شود.
  • در صورتی که به تازگی کفپوش را نصب کرده اید و فقط از نصب کردن آن ۷۲ ساعت گذشته نباید به هیچ عنوان اقدام به شستن آن‌ کنید. این کفپوش ها پس از نصب شدن بسیار نرم و آسیب پذیر هستند و ممکن است با شستن آن ها باعث کوتاه شدن عمر آن ها شوید.

تمیز کردن کفپوش پی وی سی

تمیز کردن کفپوش پلاستیکی

علاوه بر مراحلی که در قسمت قبلی به آن اشاره کردیم در ادامه راه حل هایی را برای پاک کردن انواع لکه ها و تمیز کردن کفپوش پلاستیکی به شما معرفی می کنیم که‌ می تواند بسیار کارساز باشد.

  • برای لکه هایی که به دلیل مایعات آبی همانند نوشیدنی ها، خیسی و عرق انسان بر روی کف ایجاد شده اند می توانید از مخلوط سرکه استفاده کنید. برای تهیه این مخلوط ۵۰ درصد سرکه سفید و ۵۰ درصد آب مخلوط کنید. با کمک یک پارچه این مخلوط را به اندازه ای بر روی لکه ی موجود بکشید تا حدالامکان این لکه از بین رود.
  • یکی دیگر از مواردی که می توانید برای تمیز کردن کفپوش پلاستیکی از لکه های روغنی استفاده کنید می‌توان به تربانتین اشاره کرد. تربانتین بسیار سمی است و برای به کار بردن آن باید حتما از دستکش لاستیکی استفاده کنید و همچنین تهویه مناسب را فراهم کنید. حدود سه قاشق از تربانتین را بر روی پارچه قرار دهید و با آن سطح لک شده را تمیز کنید.
  • اگر که بر روی کفپوش مقداری رنگ ریخته شده می توانید برای تمیز کردن کفپوش پلاستیکی از تینر استفاده کنید. دقت کنید که تهویه مناسب برای به کار بردن تینر لازم است و همچنین بهتر است که از دستکش استفاده کنید.

تمیز کردن کفپوش پلاستیکی

طرز نگهداری از کفپوش پی وی سی و یا پلاستیکی

۱. هر ماده ای که بر روی کفپوش پی وی سی یا پلاستیکی ریخته می شود باید بلافاصله تمیز شود. اگر که مواد ریخته شده بر روی کفپوش باقی بماند این امر می تواند به لایه های زیرین آن آسیب برساند.

۲. برنامه ای منظم و پیوسته برای تمیز کردن کفپوش داشته باشید برای مثال بهتر است که تمیز کردن کفپوش پی وی سی به کمک‌ جارو برقی را هر یک روز در میان انجام دهید تا میزان گرد و غبار کمتری بر روی کفپوش بماند.

۳. پس از نصب کفپوش پی وی سی و یا پلاستیکی و طی دوره ی  ۶ تا ۱۲ ماهه اول پس از نصب باید مراقبت های ویژه ای نسبت به کفپوش ها داشته باشید. جالب است بدانید که کفپوش ها به طور کلی با گذشت زمان از استحاکم و سفتی بیشتری برخوردار می شوند و حتی می توان گفت مقاومت آن ها را نسبت به انواع لک و یا رنگ مقام تر می کند. پس بهتر است که نکات گفته شده را به خوبی رعایت کنید و در طی دوره اول نصب آن ها تلاش کنید که برنامه ی گفته شده را به خوبی انجام دهید.

اما در نظر داشته باشید قبل از همه چیز دقت در خرید اولیه کفپوش بسیار مهم تر از اقدامات بعدی برای نگهداری است.پس باید از جنس خریداری شده خود مطمئن باشید.اسپاد تولید کننده کفپوش پی وی سی با کیفیت در ایران است.برای خرید لینک روبرو را در نظر بگیرید: خرید کفپوش پی وی سی

 

سخن پایانی

همان طور که می دانید تمیز کردن کفپوش پی وی سی و یا پلاستیکی از روش های بسیار مهمی است که می تواند باعث افزایش زیبایی سالن شود و علاوه بر آن طول عمر آن ها را نیز افزایش می دهد و به همین دلیل این‌ مقاله را برای شما گرد آوری کرده ایم. امیدواریم که تمامی نکته های گفته شده بتواند برای شما مفید و کمک کننده باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

گروه تولید محتوای اسپادمشاهده نوشته ها

گروه تولید محتوای اسپاد از کارشناسان مجرب حوزه تولید محتوا در مورد کفپوش PVC مخصوص سالن های ورزشی و اماکن پرتردد تشکیل شده است.اگر سوالی برایتان پیش آمد، میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و ضمن مشاوره از خدمات و محصولات اسپاد استفاده نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *