امروزه استفاده از انواع کفپوش‌ لاستیکی رواج بسیاری پیدا کرده است. چرا که این محصولات به عنوان پوشش‌های مفید و به صرفه‌ای شناخته شده‌اند. از این جهت کفپوش‌ها از پرکاربردترین محصولات به شمار می‌روند که برای پوشش مکان‌های مختلف، می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند. همچنین کفپوش‌های انواع متفاوتی دارند و از مواد گوناگونی تهیه شده‌اند. این موضوع سبب شده است که کاربرد کفپوش‌ها بسیار فراوان باشد و در موارد متعددی از این محصولات استفاده شود. یکی از پرکاربردترین ترین کفپوش‌ها کفپوش لاستیکی است.

این کفپوش با نام کفپوش گرانولی نیز شناخته می‌شود. از طرفی این محصول بسیار مفید است بنابراین در بازار می‌توان طیف وسیعی از انواع کفپوش لاستیکی را مشاهده کرد. به طوری که این کفپوش از نظر کاربرد، جنس، شکل، اندازه و… به دسته‌های متعددی تقسیم بندی می‌شود. در این مقاله ما به معرفی کامل انواع کفپوش لاستیکی و ویژگی‌های آن می‌پردازیم.  در مطالعه این متن همراه ما باشید.

کفپوش لاستیکی چیست؟

کفپوش لاستیکی نوعی کفپوش است که در مکان‌های متفاوتی کاربرد دارد. این محصول با نام کفپوش گرانولی نیز شناخته می‌شود چرا که از دانه‌های کوچک گرانول تهیه شده است. کفپوش لاستیکی دوام و مقاومت بسیار زیادی دارد که این ویژگی بخاطر وجود دانه‌های گرانول با درصد خلوص‌های متفاوت در مواد سازنده این محصول می‌باشد. لازم به ذکر است که کفپوش لاستیکی با نام‌هایی همچون کفپوش تایل، کفپوش پلاستیکی و تایل گرانول نزد کاربران شناخته شده است. همچنین در مکان‌های متعدد و با توجه به کاربرد، انواع کفپوش لاستیکی مشاهده می‌شود. به طوری که می‌توان گفت در هرجا و بسته به هر مکان می‌توان انواعی از آن‌ را مشاهده کرد. لازم به ذکر است که کفپوش لاستیکی از ویژگی‌های مفیدی همچون مقاومت بالا در برابر فشار و ضربه، ضد آب بودن و تولید در شکل‌های متفاوت برخوردار است.

کفپوش لاستیکی چیست

این محصول همچنین می‌تواند در رنگ‌بندی‌ها و مدل‌های مختلفی تولید شود. از طرفی ویژگی‌ دیگری که سبب شده است این محصول در موارد متعددی استفاده شود، نصب راحت آن است. چرا که وزن زیاد کفپوش‌های لاستیکی سبب شده اند که نصب آن ها راحت باشد و بعد از پهن کردن، کفپوش‌ها جا به جا نشوند. شستشوی راحت نیز از دیگر ویژگی‌های کفپوش لاستیکی است که می‌توان در معرفی این محصول به این قابلیت اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: نحوه شستشوی کفپوش پی وی سی و لاستیکی

انواع کفپوش لاستیکی در شکل و اندازه

یکی از مواردی که می‌توان از طریق آن به بررسی انواع کفپوش لاستیکی پرداخت، شکل و اندازه این محصول است. کفپوش لاستیکی در شکل ها و اندازه‌های متفاوتی تولید و عرضه میشود. همچنین بر اساس اشکال و ظاهر کفپوش‌های لاستیکی هر کدام در محیط و مکان‌های متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طوری که می‌توان در معرفی انواع کفپوش لاستیکی بر اساس ظاهر به کفپوش لاستیکی ورقه‌ای، کفپوش بازیافتی، کفپوش تایل، کفپوش مت و… اشاره کرد که هر کدام از این کفپوش‌ها کاربرد مخصوص خود را دارند.

کفپوش لاستیکی با ظاهر ورقه‌ای: کفپوش لاستیکی به شکل ورقه از رایج ترین کفپوش‌ها است که شکلی شبیه به رول دارد. این کفپوش با توجه به اندازه و حجم مکان مورد نظر به راحتی می‌تواند بریده شود. همچنین کفپوش ورقه‌ای قابلیت پوشش کناره‌های دیوار و ستون‌ها را دارد. لازم به ذکر است که کفپوش ورقه‌ای با بافت‌ها و شکل‌های گوناگونی طراحی و تولید می‌شود. این موضوع سبب شده است که این محصول ضد لغزش باشد و از آن در مکان‌های متفاوتی همچون ساختمان‌های مسکونی، ساختمان‌‌های تجاری، انواع پارکینگ‌ها، باشگاه های بدنسازی برای تمرینات ورزشی و… استفاده شود.

کفپوش لاستیکی با ظاهر ورقه‌ای

کفپوش لاستیکی با ظاهر ورقه‌ای

کفپوش لاستیکی با ظاهر تایل: این مدل کفپوش لاستیکی نسبت به دیگر انواع کفپوش لاستیکی دارای تنوع طرح و رنگ بیشتری می‌باشد. بنابراین می‌توان گفت که این محصول برای مکان‌های شاد مناسب است. شایان ذکر است که تولید این کفپوش به صورتی است که آب از آن  عبور می‌کند. این موضوع یکی از معایب کفپوش لاستیکی  مدل تایل به حساب می‌آید. برای رفع این عیب می‌توان از عایق‌های رطوبتی متفاوت برای جذب آب و رطوبت استفاده کرد.

کفپوش لاستیکی با ظاهر تایل

کفپوش لاستیکی با ظاهر تایل

کفپوش لاستیکی مدل بازیافتی: از دیگر مدل‌های کفپوش لاستیکی می‌توان به  کفپوش بازیافتی اشاره کرد. این مدل کفپوش با استفاده از پسماند‌های محصولات لاستیکی و پلاستیکی تهیه می‌شود. همچنین بخش عمده‌ای از کفپوش‌های لاستیکی مدل بازیافتی از پسماندهای تایر و کفش‌های ورزشی تهیه می‌شوند. ناگفته نماند که این مدل کفپوش قابلیت بازیافت و استفاده مجدد دارد.

کفپوش لاستیکی مدل بازیافتی

کفپوش لاستیکی مدل بازیافتی

انواع کفپوش لاستیکی مطابق کاربرد

قیمت مناسب و قابلیت‌های مفید این محصول سبب شده است که از کفپوش لاستیکی در مکان‌های زیادی استفاده شود. به طوری که طیف وسیعی از انواع کفپوش لاستیکی با کاربردهای متفاوت وجود دارد. از بارزترین آن‌ها میتوان به استفاده از این کفپوش در پارک‌ها اشاره کرد. چرا که ویژگی‌هایی همچون مقاومت در برابر نور خورشید، دوام در مقابل باد و باران و ضربه همگی سبب استفاده از این کفپوش شده‌اند‌. نوع دیگری از این محصول در باشگاه‌های بدنسازی استفاده می‌شود. چرا که در این مکان‌ها وزن دستگاه‌ها زیاد است بنابراین یک پوشش مقاوم لازم است تا در مدت زمان طولانی بتواند دوام خود را حفظ کند.

همچنین کفپوش‌های مورد استفاده در پارکینگ از دیگر انواع کفپوش لاستیکی می‌باشند که از ویژگی مقاومت در برابر وزن بالای خودرو برخوردار هستند. از دیگر نوع کفپوش‌های لاستیکی می‌توان به کفپوش‌های مورد استفاده در حیاط ساختمان‌های گوناگون اشاره کرد. به خصوص در مدرسه‌ها که پوشش حیاط آن‌ها نیازمند دوام بالا برای حفظ امنیت کودکان است. با این حال کفپوش‌های لاستیکی در پیاده روها،

پل‌های عابر پیاده و ورودی متروها از دیگر انواع این محصولات می‌باشند که همگی با توجه به ویژگی‌ها و فوایدی که دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بیشتر بخوانید: کاتالوگ محصولات اسپاد

سخن پایانی

کفپوش‌های لاستیکی یا همان پوشش‌های گرانولی محصولاتی هستند که با توجه به شکل و کاربرد دارای انواع متفاوتی می‌باشند. به طوری که هنگام استفاده از این محصولات با توجه به مکان از کفپوش لاستیکی مناسب استفاده می‌شود. همچنین از انواع کفپوش لاستیکی مطابق شکل و ظاهر می‌توان به معرفی کفپوش لاستیکی رولی یا ورقه‌ای، بازیافتی، تایل، مت و… پرداخت که هر کدام با توجه به ویژگی‌های خود در محیط‌هایی همچون حیاط ساختمان‌ها، پارکینگ‌ها، فضای سبز و پارک‌ها، ورودی مترو، پل‌های عابر پیاده، مدرسه‌ها و… نصب می‌شوند. با این حال میتوان با توجه به جنس، اندازه و ضخامت کفپوش‌های لاستیکی به دسته‌بندی این محصولات پرداخت. سپاس از همراهی شما. منتظر نظرات شما هستیم.

5/5 - (1 امتیاز)

گروه تولید محتوای اسپادمشاهده نوشته ها

گروه تولید محتوای اسپاد از کارشناسان مجرب حوزه تولید محتوا در مورد کفپوش ها و لوازم ورزشی تشکیل شده است.اگر سوالی برایتان پیش آمد، میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و ضمن مشاوره از خدمات و محصولات اسپاد استفاده نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *