از آن جایی که کفپوش می تواند بر محیط سالن ها تاثیر بسیار زیادی داشته باشد پس مهم است که به برخی نکات مهم به عنوان راهنمای خرید کفپوش لمینت دقت کنید. در واقع اگر که کفپوش مناسبی انتخاب نشود علاوه بر اینکه محیط سالن چهره زشتی به خود می گیرد، ممکن است باعث آسیب رساندن به ورزشکاران شود.

برای محیط هایی همانند سالن های ورزشی کفپوش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد اما امروزه یکی از انواع کفپوش ها به نام لمینیت بسیار کاربردی و پرطرفدار شده است.

در واقع کفپوش لمینیت مزایای بسیار زیادی دارد و به دلیل استحکام لازم و همچنین نصب بسیار راحتی که دارد بیشتر زمینه استفاده های آن ورزشی و به ویژه در سالن ها و مجموعه ها است. به همین علت در ادامه این مقاله از اسپاد قصد داریم نکات مهمی در مورد راهنمای خرید کفپوش لمینت به شما معرفی کنیم تا بتوانید انتخاب اصولی و درستی داشته باشید.

کفپوش لمینت چیست

لمینیت یا همان لمینت که در بازار ممکن است به نام پارکت لمینت نیز معروف باشد، نوعی از کفپوش ها است که دارای چند لایه چوب فشرده است و البته با وجود اینکه نمای خارجی آن طرح و نگار چوبی دارد اما بر خلاف پارکت به طور مستقیم از چوب درختان ساخته نمی شود. این کفپوش ها به دلیل مزایایی که دارد بین بسیاری از افراد محبوب شده است که از جمله این مزایا می توان به دارا بودن مقاومت بسیار زیاد در برابر آب، قیمت مناسب و نصب آسان اشاره کرد.

کفپوش لمینت چیست

راهنمای خرید کفپوش لمینت و نکات مهم آن

امروزه در بسیاری از سالن های ورزشی از کفپوش لمینیت استفاده می شود چرا که دارای تنوع رنگ و طرح بالایی هستند و حتی برای نصب کردن آن نیازی به چسب نخواهید داشت و فقط با قفل کردن لبه های این کفپوش می توانید به سادگی اقدام به نصب آن کنید‌.

همچنین در صورت ایجاد هر مشکلی می توانید قطعات آن را تعویض دهید. اما دقت داشته باشید که کفپوش لمینیت انواع مختلفی دارد و به همین علت ممکن است شما را برای داشتن انتخاب خوب و با کیفیت سردرگم کند از این رو در ادامه این مقاله نکات مهمی در مورد راهنمای خرید کفپوش لمینت را در اختیار شما قرار می دهیم.

راهنمای خرید کفپوش لمینت و نکات مهم آن

شکل، طرح و رنگ کفپوش لمینت

به عنوان اولین نکته در مورد راهنمای خرید کفپوش لمینت که باید به آن دقت کنید می توان شکل، طرح و رنگ کفپوش لمینیت را معرفی نمود‌.

کفپوش لمینیت همان طور که ذکر کردیم در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید می شوند و هر کسی می تواند با توجه به سلیقه خود یکی از آن ها را انتخاب کند اما در صورتی که محیط سالن شما فضای آنچنان بزرگی و یا روشنایی بسیار زیادی ندارد باید کفپوش هایی را انتخاب کنید که دارای رنگ روشنی هستند تا بتوانند در بزرگ جلوه دادن سالن ورزشی تاثیر گذار باشند.

همچنین اگر که فضای سالن شما بسیار بزرگ است می توانید ترکیبی از دو رنگ تیره و روشن را انتخاب نمایید. به طور کلی این کفپوش ها با وجود اینکه نصب بسیار راحت و سریعی دارند اما در صورتی که انتخاب نادرستی کنید و قصد داشته باشید دوباره آن ها را تعویض کنید قطعا هزینه بیشتری نیز خواهد گرفت.

جنس کفپوش لمینیت

از دیگر نکات مهم راهنمای خرید کفپوش لمینیت می توان به جنس آن اشاره کرد. در واقع به طور کلی جنس کفپوش لمینیت کیفیت بسیار مناسبی دارند و عمدتا در برابر ضربه های مختلف مقاومت خوبی را نیز دارند اما دقت کنید از آن جایی که دارای تنوع زیادی هستند باید حتما مرغوب ترین جنس را خریداری کنید تا بتوانید برای مدتی طولانی از آن ها استفاده کنید.

ضخامت کفپوش لمینت

ضخامت کفپوش لمینت

عمدتا این نوع کفپوش ها دارای ضخامتی بین 6 الی 14 میلی متری هستند اما شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چرا دقت کردن به ضخامت کفپوش یکی از نکات مهم راهنمای خرید کفپوش لمینیت است؟

می توان گفت که اگر شما کفپوشی را انتخاب کنید که با توجه به نوع کاربرد ضخامت مناسبی داشته باشد در نتیجه دوام و ماندگاری آن نیز بیشتر می شود چرا که اگر ضخامت بیشتر و یا کمتری از آن محدوده لازم را انتخاب کنید پس از مدتی با کفپوش تخریب شده مواجه خواهید شد.

کلیک‌های کفپوش لمینیت

اندازه و سایز کلیک ها از دیگر نکات مهم در راهنمای خرید کفپوش لمینیت است که باید به آن توجه کنید. در واقع منظور از کلیک همان شیارهای موجود در اطراف قطعات کفپوش است و موجب وصل شدن قطعات به یکدیگر می شود. اگر که کلیک ها سایز و اندازه ی کوچک تری داشته باشند بنابراین قطعات آن را نمی توان به درستی به یکدیگر چفت کنید. همچنین به شما توصیه می شود از کلیک هایی استفاده کنید که به پارافین آغشته شده اند چرا که می توانند از نفوذ آب جلوگیری کنند و همچنین عایق مناسبی برای سر و صداهای سالن های ورزشی به حساب می آیند.

جنس رویه کفپوش لمینت

جنس رویه دارای علامت ca است و هر چقدر که میزان ca بیشتر باشد رویه نیز مقاومت بیشتری در پی خواهد داشت و در نتیجه کمتر در معرض سایش و یا خراش قرار می گیرد. همچنین برای مکان های دارای تردد بسیار زیاد همانند سالن های ورزشی توصیه می شود که از ca4 و یا ca5 استفاده کنید. بنابراین از دیگر نکات مهم راهنمای خرید لمینیت، جنس رویه کفپوش لمینیت است.

کفپوش لمینیت ضد آب

نوع فوم کفپوش لمینیت هنگام خرید

نوع فومی که برای زیرسازی به کار می رود بسیار حائز اهمیت است. در واقع در قسمت های زیر کفپوش لمینیت از فوم استفاده می کنند تا از رسیدن آسیب به سنگ های زیرین جلوگیری شود. همچنین از مزایای این فوم ها می توان به این امر اشاره کرد که عایق حرارتی و صوتی هستند و هنگام تردد بر روی آن ها از ایجاد صداهای ناگوار جلوگیری می کنند. علاوه بر موارد گفته شده فوم ها می توانند روند نصب فوم کفپوش لمینیت را تسهیل کند.

بنابراین نکته ی مهم راهنمای خرید کفپوش لمینیت، انتخاب فوم مناسب است و از آن جایی که این فوم ها تنوع بسیار زیادی دارند، توصیه می شود که از نوع فوم سایلنت استفاده کنید چرا که این نوع فوم ها فشرده هستند و برای کاربردهایی همچون زیرسازی بسیار مناسب هستند. در واقع اگر که از فوم های معمولی استفاده کنید ممکن است کفپوش آسیب های جبران ناپذیری ببیند.

علاوه بر این موارد ذکر شده شما باید به رنگ فوم انتخاب شده نیز دقت کنید ‌و بهتر است که از فوم رنگ سفید استفاده کنید چرا که فوم هایی که رنگی هستند معمولا از مواد بازیافتی ساخته می شوند و دارای مقاومتی به مراتب کمتر نسبت به فوم های سفید رنگ هستند.

برای خرید مطمئن کفپوش پارکت ورزشی اسپاد کلیک کنید.

کفپوش لمینیت ضد آب

از مهم ترین نکات گفته شده برای راهنمای خرید کفپوش لمینت می توان به ضد آب بودن آن اشاره کرد. در واقع از آن جایی که در سالن های ورزشی احتمال ریختن آب و عرق بدن وجود دارد بهتر است که از همان ابتدا اقدام به خرید کفپوشی کنید ‌که نسبت به آب مقاومت لازم را داشته باشد.

در واقع در زمان ساختن کفپوش لمینیت ضد آب، لایه ی اضافی قرار داده شده است که این لایه باعث می شود کفپوش در برابر آب مقاوم باشد و از ورود مایعات به عمق تایل ها جلوگیری می کند و در نتیجه کفپوش نیز آسیبی نخواهد دید.

کفپوش لمینیت ضد آب۲

سخن پایانی

در این‌ مقاله سعی بر آن بود تا شما را با نکات مهم و لازم راهنمای خرید کفپوش لمینت آشنا کنیم. دقت کنید که با وجود تنوع بسیار زیاد کفپوش های لمینیت نیاز است که به تمامی نکات گفته شده توجه کنید تا در نهایت خرید خوبی داشته باشید.لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از طریق کامنت ها با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

گروه تولید محتوای اسپادمشاهده نوشته ها

گروه تولید محتوای اسپاد از کارشناسان مجرب حوزه تولید محتوا در مورد کفپوش PVC مخصوص سالن های ورزشی و اماکن پرتردد تشکیل شده است.اگر سوالی برایتان پیش آمد، میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و ضمن مشاوره از خدمات و محصولات اسپاد استفاده نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *